Jak tworzyć fajne zestawienia postów blogowych?

Jak tworzyć fajne zestawienia postów blogowych

W tym wpisie przedstawię Ci 4 sposoby na stworzenie fajnej sekcji z wpisami blogowymi, którą możesz umieścić na stronie głównej czy w dowolnym innym miejscu witryny na WordPressie. Wszystkie sposoby świetnie się sprawdzą, jeśli korzystasz z Elementora.

Na koniec bonus – jak zrobić zestawienie zdjęć z linkami do wpisów blogowych oraz innych stron. Sprawdzi się także świetnie przy tworzeniu e-sklepu na WooCommerce.

Strona www typu wizytówka czy blog ekspercki?

Na szczęście nie musisz wybierać! Korzystając z WordPressa możesz stworzyć zarówno stronę wizytówkę, na której zaprezentujesz ofertę swojej firmy, jak i blog, na którym pokażesz siebie jako eksperta i podzielisz się fajną, wartościową wiedzą (kierując odbiorców do Twojej oferty).

Domyślnie w ustawieniach motywu WordPressa możesz wybrać czy na stroną główną Twojej witryny będzie statyczna strona (tradycyjna strona główna) czy lista najnowszych wpisów na blogu. 

Zrobisz to wybierając z menu WordPressa:

Wygląd -> Dostosuj,

a następnie (w zależności od Twojego motywu WordPress ta lista może wyglądać inaczej):

Panel menu z listą wpisów na blogu

Nie jest to wcale taki prosty wybór, bo oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Dobra wiadomość jest taka, że można obie kwestie połączyć.

Jak ustawić listę wpisów blogowych na stronie głównej?

Jeśli korzystasz z wtyczki Elementor, zadanie jest całkiem proste. Listę postów blogowych wstawisz korzystając z widgetów Elementora:

EAE Post List – z rozszerzenia Elementora Elementor Addon Elements (EAE)

Wygląd widgeta EAE - post list

Posts – widget Elementora, dostępny w płatnej wersji Elementor Pro

Wygląd widgeta posts pro w wersji płatnej

Posts – z rozszerzenia Elementora PowerPack (wersja bezpłatna)

wygląd widgetu posts w werski bezpłatnej Elementora Powerpack

Ten widget pozwala nam na wybrnie do zestawienia posty z określonej kategorii.

Przydatna funkcja, gdy prowadzimy bloga o szerokiej tematyce, np. parentingowo-podróżniczy. ?

Post List – z rozszerzenia Elementora Unlimited Elements

Post List - z rozszerzenia Elementora Unlimited Elements

Oczywiście z tych widgetów możesz korzystać przy tworzeniu dowolnej innej strony, na której chcesz mieć umieszczone wpisy blogowe. Niektórzy lubią mieć w swojej witrynie dedykowaną zakładkę “Blog”. Widgety dają Ci zdecydowanie więcej opcji wyboru i personalizacji takiej strony.

I na koniec mój ulubiony widget, który sprawdzi się nie tylko do list postów z bloga, ale także do jakichkolwiek innych zestawień ze zdjęciami. Np. do stworzenia strony sklepu WooCommerce z podziałem na kategorie.

Czyli Image Grid HT Mega Addons (wersja bezpłatna)

Panel Edytuj Image Grid
Wygląd widgetu Image Grid HT Mega Addons (wersja bezpłatna)

Które z zestawień wypróbujesz na swojej stronie? 

Daj znać w komentarzu!

Chcesz rozwinąć swojego bloga i zadbać o to, aby wpisy prowadziły do zakupu Twoich ofert?

Skup się na tworzeniu treści, a ustawianie wpisów na WordPressie zostaw mnie. 😉 Nie tylko zadbam o to, aby wpis ładnie się prezentował i był czytelny, ale też zadbam o takie SEO-istotne szczegóły jak opisy ALT obrazków czy tekst, który pojawi się pod linkiem do Twojego wpisu w wyszukiwarce Google.

A oprócz tego podpowiem Ci w jaki sposób powiązać Twoje artykuły na blogu z ofertami i dzięki temu mieć więcej klientów z wyszukiwarek.

Zobacz przykładowego bloga, jakiego współprowadzę od jesieni 2023. Właścicielka witryny już ma kolejnych klientów z wyszukiwarek, a gdy to piszę jest luty 2024.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top