Last updated on 11 września, 2023 at 12:47 pm
W tym wpisie przedstawię Ci 4 sposoby na stworzenie fajnej sekcji z wpisami blogowymi, którą możesz umieścić na stronie głównej czy w dowolnym innym miejscu witryny na WordPressie. Wszystkie sposoby świetnie się sprawdzą, jeśli korzystasz z Elementora.
Na koniec bonus – jak zrobić zestawienie zdjęć z linkami do wpisów blogowych oraz innych stron. Sprawdzi się także świetnie przy tworzeniu e-sklepu na WooCommerce.
Strona www typu wizytówka czy blog ekspercki?
Na szczęście nie musisz wybierać! Korzystając z WordPressa możesz stworzyć zarówno stronę wizytówkę, na której zaprezentujesz ofertę swojej firmy, jak i blog, na którym pokażesz siebie jako eksperta i podzielisz się fajną, wartościową wiedzą (kierując odbiorców do Twojej oferty).
Domyślnie w ustawieniach motywu WordPressa możesz wybrać czy na stroną główną Twojej witryny będzie statyczna strona (tradycyjna strona główna) czy lista najnowszych wpisów na blogu.
Zrobisz to wybierając z menu WordPressa:
Wygląd -> Dostosuj,
a następnie (w zależności od Twojego motywu WordPress ta lista może wyglądać inaczej):


Nie jest to wcale taki prosty wybór, bo oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Dobra wiadomość jest taka, że można obie kwestie połączyć.
Jak ustawić listę wpisów blogowych na stronie głównej?
Jeśli korzystasz z wtyczki Elementor, zadanie jest całkiem proste. Listę postów blogowych wstawisz korzystając z widgetów Elementora:



Ten widget pozwala nam na wybrnie do zestawienia posty z określonej kategorii.
Przydatna funkcja, gdy prowadzimy bloga o szerokiej tematyce, np. parentingowo-podróżniczy. 🙂


Oczywiście z tych widgetów możesz korzystać przy tworzeniu dowolnej innej strony, na której chcesz mieć umieszczone wpisy blogowe. Niektórzy lubią mieć w swojej witrynie dedykowaną zakładkę “Blog”. Widgety dają Ci zdecydowanie więcej opcji wyboru i personalizacji takiej strony.
I na koniec mój ulubiony widget, który sprawdzi się nie tylko do list postów z bloga, ale także do jakichkolwiek innych zestawień ze zdjęciami. Np. do stworzenia strony sklepu WooCommerce z podziałem na kategorie.
Czyli Image Grid HT Mega Addons (wersja bezpłatna)


Które z zestawień wypróbujesz na swojej stronie?
Daj znać w komentarzu!