Content Plan na 2023 rok – recenzja

Content Plan na 2023 rok - polecenie

Koniec roku to idealny czas, aby dokładnie zaplanować rok 2023 w swoim biznesie online. Aby ułatwić sobie planowanie lubię korzystać z pomocnych narzędzi, takich jak Content Plan – autorski arkusz Google do planowania treści na stronie internetowej i contentu w social media od Agnieszki Pojdy, działającej pod marką worqAssist.

Wpis ten powstał w ramach współpracy z worqAssist. W zamian za przygotowanie i opublikowanie tej recenzji otrzymałam zniżkę na zakup Content Planu na rok 2023. Wszystkie opinie i doświadczenia opisane poniżej są moje. Korzystałam z Content Planu już w 2022 roku i narzędzie spełniło moje oczekiwania. Dlatego z radością podjęłam współpracę z Agnieszką, aby powiedzieć jak Content Plan może pomóc także Tobie, Droga Czytelniczko / Drogi Czytelniku.

Co to jest Content Plan?

Jeśli prowadzisz biznes online, nie sposób skutecznie działać bez tworzenia treści, które przyciągają właściwych odbiorców. Wybór platform jest naprawdę ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie i swojego biznesu. Nie musisz być wszędzie. Ważne jednak, aby robić to z głową i w przemyślany sposób.

I tu z pomocą przyszedł mi Content Plan. ? Jest to kalendarz na 2023 rok, z uwzględnieniem różnych kanałów komunikacji, za pomocą których możesz docierać do swoich odbiorców i mówić o swoich ofertach. 
Agnieszka, która od kilku lat działa jako wirtualna asystentka, stworzyła go w oparciu o potrzeby swoich klientów, z którymi współpracuje przy tworzeniu treści. To dlatego Content Plan jest idealnym narzędziem, jeśli myślisz o delegowaniu w biznesie online.

Jak zacząć planować swój content?

W pierwszej zakładce Content Planu znajdziesz kalendarz na 2023 rok z lotu ptaka. Możesz zaplanować w nim wszystkie swoje ważne działania, np. kampanie sprzedażowe, promocje. Od razu masz już też zaznaczone różne święta i dni wolne od pracy. Ja lubię także zaznaczyć na takim kalendarzu swoje prywatne wakacje, bo siłą rzeczy wtedy jestem mniej aktywna w social media (albo w ogóle znikam).

Przykładowa strona z content planu zawierająca kalendarz miesięczny z najważniejszymi wydarzeniami
Kalendarz na rok 2023 z lotu ptaka w jednej zakładce Content Planu.

Kolejna zakładka to “Najważniejsze wydarzenia 2023”, która jest tym samym kalendarzem, ale… pustym. Możesz użyć go po swojemu, jeśli np. wolisz planować kampanie sprzedażowe w oddzielnym arkuszu.

Trzecia zakładka to podgląd feedu na Instagramie, czyli prawdziwa gratka dla wszystkich fanek i fanów tej platformy, zwłaszcza jeśli chcesz zadbać o spójność wizualną w swoim biznesie. 


I dopiero w następnych zakładkach znajdziesz kalendarz miesięczny z rozpiską wszystkich platform, na których możesz budować relacje ze swoimi odbiorcami.

Pokazanie wyglądu content planu
Kalendarz miesięczny z rozpiską wszystkich platform.

Content Plan w praktyce

Przyznam szczerze, że działając na Content Planie z 2022 roku nieco przytłoczyła mnie ilość kanałów komunikacji uwzględniona w tym narzędziu! 

Dlatego bardzo ucieszyło mnie, że w edycji na 2023 rok możesz w bardzo prosty sposób wybrać, które zakładki będą widoczne i ukryć całą resztę. Możesz to robić dla każdego miesiąca osobno, co jest niebywałą zaletą, jeśli planujesz w kolejnych miesiącach dodać nowy kanał komunikacji.

Pokazanie możliwości wyboru różnych opcji filtrowania informacji
W edycji Content Planu na 2023 rok możesz w bardzo prosty sposób wybrać, które zakładki będą widoczne i ukryć całą resztę.

Pora przejść do działania! Wybierasz dzień i medium komunikacji i uzupełniasz Excel o temat treści. Pole arkusza od razu zaznacza się odpowiednim kolorem. Jeśli, tak jak ja, jesteś wzrokowcem na pewno docenisz to ułatwienie. ? 

Wśród wymienionych medium znalazł się także “Sklep”, z rozróżnieniem na wprowadzenie nowych produktów oraz promocję tych, które już masz w ofercie. Moim zdaniem to świetne rozwiązanie, bo przecież, nie ukrywajmy, w biznesie tworzymy treści po to, aby sprzedawać.


Mam nadzieję, że moje wskazówki odnośnie planowania treści (i w sumie ogólnie planowania 2023 roku w biznesie) okażą się dla Ciebie przydatne.

Jeśli chcesz sobie ten proces ułatwić (i zaoszczędzić milion godzin ;-)) gorąco polecam Ci Content Plan worqAssist, który teraz możesz kupić w sklepie workAssist ze zniżką 10%. 

Wystarczy, że przy zakupie użyjesz kodu websitekreacje.

Kod ważny jest do dnia 30.11.2022.

Kod rabatowy możesz wykorzystać zarówno na zakup samego Content Planu, jak i pliku wraz z sesją planowania treści w biznesie online, jeśli czujesz, że potrzebujesz dodatkowego wsparcia ekspertki w tym temacie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top