Regulamin Sklepu Internetowego – skąd wziąć i jak przygotować?

Przygotowanie regulaminu sklepu internetowego: Krok po kroku instrukcja i źródła informacji.

Jeśli robisz zakupy online to na pewno zauważyłaś, że musisz zaznaczyć, że zapoznałaś się z regulaminem sklepu. Większość ludzi tych regulaminów nie czyta, ale znajdą się tacy, którzy zwrócą uwagę na każdy szczegół. Szczególnie jeśli nie są zadowoleni z transakcji i rozważają zwrot czy też odstąpienie od umowy.

Życzę Ci, aby w Twoim sklepie zwrotów było jak najmniej, a zadowolonych Klientów jak najwięcej. ? Jako sprzedawcy online, możemy zadbać o to przede wszystkim dostarczając obietnicy korzyści ze stron sprzedażowych. Ale też dopinając na ostatni guzik różne kwestie formalne, takie jak Regulamin Sklepu.

Myślę, że zwłaszcza w świetle najnowszych przepisów związanych z Dyrektywą UE Omnibus stało się to super istotne.

Jeśli chodzi o Omnibusa – odsyłam do wpisu o informowaniu o najniższej cenie z ostatnich 30 dni.

Czym jest Regulamin Sklepu?

Tak w dużym skrócie jest to opis procedur w Twoim sklepie internetowym związanych z:

 • Procesem zakupowym
 • Zakładaniem kont
 • Przetwarzaniem danych osobowych
 • Polityką zwrotów, reklamacji i odstąpienia od umowy

W myśl obowiązujących przepisów, Regulamin Sklepu jest utworem objętym prawami autorskimi, dlatego nie możesz ot tak po prostu skopiować go sobie od kogoś! Zresztą jaki miałoby to sens, skoro masz mieć w nim opisane procedury obowiązujące w TWOIM sklepie, a nie u kogoś innego. ?

Podczas tworzenia i wdrażania sklepów WooCommerce u swoich Klientek, zawsze zwracam uwagę na to, aby regulamin jak najlepiej opisywał proces zakupowy w ich sklepie.

Skąd wziąć Regulamin Sklepu?

Doskonale rozumiem, że startując w biznesie online zamówienie skrojonego na miarę Twojego sklepu dokumentu u prawnika, może przekraczać Twój startowy budżet. W internetach krąży masa różnych darmowych wzorów dokumentów do pobrania, jednak nie jest to dobry pomysł. Dlaczego?

Przede wszystkim nie będę one opisywały odpowiednio procedur w Twoim sklepie. Poza tym jeśli zostały przygotowane przed Omnibusem – nie będą zgodne z najnowszymi przepisami.

Sama korzystam i swoim Klientom polecam rozwiązanie idealne – jednocześnie zgodne z najnowszymi przepisami i przystępne finansowo. Mam na myśli oczywiście wzory regulaminu sklepu (oraz innych dokumentów) przygotowane przez prawników.

Taki wzór kupujesz online, a następnie dostosowujesz go do swojego biznesu i swojego sklepu. Opracowanie regulaminu według dobrego wzoru zajmuje mi zazwyczaj 2 – 3 godziny. Jest to więc też dość szybkie rozwiązanie. Oczywiście pod warunkiem, że znasz swój sklep od strony technicznej lub masz kogoś do pomocy. ?

Wzory Regulaminu Sklepu, które polecam

Polecajki są szczere, sprawdzone. Z podawania linków powyżej nie czerpię korzyści materialnych.

Gdzie opublikować Regulamin Sklepu?

Gdy masz już gotowy dokument, należy umożliwić kupującym poznanie jego treści zanim dokonają zakupu.

 • 1. Regulamin należy opublikować na osobnej stronie w Twojej witrynie, czyli np. pod adresem twoja-witryna.pl/regulamin
 • 2. W ustawieniach WooCommerce zaznaczyć, że jest to strona z Regulaminem Sklepu (tworzę wpis z instrukcją jak to zrobić od strony technicznej) i w ten sposób utworzyć checkboxa o zapoznaniu się z Regulaminem Sklepu
 • 3. Na stronie z regulaminem powinien znaleźć się także przycisk lub link umożliwiający kupującemu pobranie tego dokumentu w formacie PDF
 • 4. Po zakupie wysłać mail z załączonym Regulaminem Sklepu(wpis jak to zrobić również powstaje ?)

Mam nadzieję, że artykuł okazał się dla Ciebie pomocny! Będę wdzięczna, jeśli dasz znać w komentarzu, który wpis przygotować najpierw:

 • Jak dodać Regulamin do sklepu WooCommerce (wraz z checkboxem)
 • Jak załączyć Regulamin do maila po zakupie

3 thoughts on “Regulamin Sklepu Internetowego – skąd wziąć i jak przygotować?”

 1. Pingback: Gdzie sprzedawać kursy online? - websiteKreacje

 2. Pingback: Jak dodać Regulamin Sklepu w WooCommerce? - websiteKreacje

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top