Jak dodać Regulamin Sklepu w WooCommerce?

Kroki do dodania regulaminu sklepu w WooCommerce - zabezpiecz swoją działalność online.

Jeśli robisz zakupy w sklepie internetowym, to na pewno zauważyłaś, że przy składaniu zamówienia musisz zaznaczyć checkbox potwierdzający zapoznanie się z regulaminem sklepu.

Jako właścicielka czy właściciel sklepu internetowego masz obowiązek taki checkbox w swoim sklepie wprowadzić. A tym samym dać swoim Klientom możliwość zapoznania się z regulaminem sklepu przed opłaceniem zamówienia.

Zanim przejdziemy do kwestii technicznych, zachęcam Cię do zapoznania się z artykułem, o tym czym jest regulamin sklepu i gdzie najlepiej zakupić jego wzór, aby wszystko odbywało się zgodnie z najnowszymi przepisami i jednocześnie było przystępne finansowo, jeśli dopiero zaczynasz swój biznes online.

Jak utworzyć stronę z Regulaminem Sklepu

Jeśli wypełniłaś już zakupiony przez siebie wzór regulaminu sklepu, pora go opublikować. Aby stworzyć checkbox w formularzu zamówienia WooCommerce, musisz najpierw stworzyć stronę z regulaminem sklepu.

Zrobisz to dokładnie w ten sam sposób, jak w przypadku każdej innej strony, np. o mnie czy oferta.

Jeśli chcesz umożliwić swoim kupującym pobranie regulaminu w formie PDF (zachęcam!), możesz dodać plik w zakładce Media, a następnie na stronie Regulaminu dodać przycisk lub link umożliwiający pobranie PDFa.

Dodanie Regulaminu w WooCommerce

Gdy stronę regulaminu masz już gotową, pora dodać ją w ustawieniach WooCommerce. W ten sposób stworzymy checkbox oraz podgląd Regulaminu w formularzu zamówienia. Tym samym spełnimy nasz obowiązek, jako sprzedawcy.

Sam proces jest raczej prosty, ale wiem, że ustawienia WooCommerce potrafią nie być wcale tak oczywiste. Myślę jednak, że ze screenami poniżej przeklikasz cały proces szybko i sprawnie. ?

Menu woocommerce i ustawienia
Z kokpitu WordPressa w menu po lewej stronie wybierz opcje: WooCommerce -> Ustawienia
Panel WooCommerce: Ustawienia zaawansowane
Przejdź do ostatniej zakładki, czyli „Zaawansowane”

I to jest właśnie ten krok, gdzie wiele osób się gubi. A to dlatego, że Politykę Prywatności (którą też musisz zamieścić!) dodaje się w zakładce „Konta i Prywatność”.

Wpis o Polityce Prywatności powstaje. Daj więc znać proszę w komentarzu, jakie kwestie związane z tym dokumentem chcesz, aby poruszyła w kontekście WooCommerce.

Panel WooCommerce: ustawienia zaawansowane - Regulamin
Pozostając w zakładce „Zaawansowane -> Ustawienia strony” (pierwsza zakładka, która otworzy się domyślnie) zjedź na dół do pola „Regulamin” i wybierz z rozwijanej listy stronę regulaminu. Aby ułatwić znalezienie strony, wpisz kilka pierwszych liter nazwy strony, np. „regul..” ?

Nie zapomnij zjechać na sam dół strony i kliknąć przycisk „Zapisz zmiany”! ?

Regulamin sklepu dodany, pora podejrzeć stronę zamówienia.

Regulamin Sklepu na stronie zamówienia WooCommerce

Na dole strony lub w pasku po prawej, w zależności od ustawień Twojego motywu WordPress, powinien teraz znaleźć się checkbox o zapoznaniu się z Regulaminem Sklepu wraz z możliwością zajrzenia do Regulaminu pozostając na stronie zamówienia.

Sprawdź, czy wygląda to mniej więcej tak, jak na screenie poniżej.

checkbox z regulaminem
Po kliknięciu w link regulamin pokaże się na stronie zamówienia. Gwiazdka oznacza, że kupujący musi zaznaczyć checkbox w celu złożenia zamówienia.

Gotowe! Regulamin Sklepu dodany, zatem pozostaje mi życzyć Ci sukcesów w sprzedaży!

1 thought on “Jak dodać Regulamin Sklepu w WooCommerce?”

  1. Pingback: Gdzie sprzedawać kursy online? - websiteKreacje

Comments are closed.

Scroll to Top