Ile kosztuje sklep internetowy WooCommerce?

Koszty związane z uruchomieniem sklepu internetowego opartego na WooCommerce .

Czy da się założyć sklep internetowy za darmo? Często mówi się, że takim darmowym rozwiązaniem jest sklep WooCommerce. Faktycznie, wtyczka WooCommerce jest bezpłatna.

Ale to nie znaczy, że otwierając swój sklep internetowy, nie ponosisz żadnych kosztów. W zależności od potrzeb Twojego biznesu i Twojej oferty, koszty mogą się od siebie różnić.

Warto pomyśleć o kilku kwestiach, które przedstawiam w tym wpisie. Niezależnie od tego, czy zakładasz sklep samodzielnie czy zlecasz to zadanie specjaliście.

Artykuł zawiera linki afiliacyjne (oznaczone *), co oznacza, że jeśli dokonasz zakupu poprzez link na tej stronie, otrzymam z tego tytułu prowizję.

Regulamin sklepu internetowego i polityka prywatności

Owszem, są w internetach jakieś darmowe gotowe, ale one zazwyczaj nie są dobrej jakości i nie będą chronić ani Ciebie, ani kupującego. Dokumenty te możesz zamówić u prawnika. Dobrą opcją jest też zakup wzoru np. od Legalny Biznes Online (korzystam i polecam!), który potem uzupełniasz samodzielnie na podstawie instrukcji.

Jeśli masz już swoją stronę www, mam nadzieję, że masz też już swoją politykę prywatności. Wtedy upewnij się, czy wzór, który zakupiłaś, umożliwia proste i szybkie dodanie informacji o danych przetwarzanych w Twoim sklepie.

Bramki szybkich płatności

Nieliczni operatorzy pobierają opłatę aktywacyjną na dzień dobry. Wszyscy natomiast pobierają prowizję. I ta prowizja może się różnić. U niektórych operatorów jest to jedynie procent od transakcji, u innych stała kwota (np. 2 czy 3 zł) + procent od transakcji. Warto wziąć to pod uwagę ustalając ceny.

Koniecznie zapoznaj się z przygotowanym przeze mnie zestawieniem oferty operatorów płatności dla sklepów internetowych. Znajdziesz w nim informacje o prowizjach oraz dostępnych metodach płatności u najpopularniejszych na polskim rynku operatorów.

Wtyczki wspomagające sklep internetowy

Może okazać się, że aby nasz sklep funkcjonował, tak jak chcemy, potrzebujemy dodatkowych funkcjonalności. Możesz potrzebować np. wtyczki do automatycznego generowania faktur czy page buildera ze specjalnymi sklepowymi elementami (np. Elementor Pro).

Popularną wtyczką wśród polskich właścicielki sklepów internetowych jest także Flexible Checkout Fields* od WP Desk. Wtyczka ta umożliwia dodawanie pól w formularzu zamówienia, ich edycję oraz dostosowanie formularza zamówień do potrzeb i specyfiki Twojego biznesu.

Program do faktur

Nawet jeśli faktury wystawiasz ręcznie, to raczej potrzebujesz do tego specjalnego programu czy aplikacji online. Koszt rozwiązań online, np. Fakturownia czy mBank, to zazwyczaj kilkanaście złotych miesięcznie. 

Możesz też u jednego usługodawcy korzystać z systemu do faktur i online księgowości. Warto także wziąć pod uwagę automatyzację całego procesu związanego z wystawianiem i wysyłką faktur. Integracje z WooCommerce posiadają m.in. wFirma oraz iFirma. Jeśli swoją ofertę kierujesz przede wszystkim do właścicieli biznesów, jest to rozwiązanie, które zdecydowanie usprawni Twoją pracę. ? 

W takim przypadku do swoich kosztów dolicz zarówno koszt obsługi księgowości online (w tym wystawianie faktur) oraz koszt wtyczki do integracji faktur ze sklepem WooCommerce, np. od WP Desk*.

Delegowanie zadań specjalistom

Czyli np. budowę sklepu mnie. ? Ale nie tylko! Są jeszcze inne kwestie, przy których warto wziąć pod uwagę wsparcie specjalistów.

Mam tu na myśli m.in. współpracę z grafikiem, wirtualną asystentką czy project managerem, o czym przeczytasz w wywiadzie z Project Managerką Moniką Trochą. Nawigacja wpisu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top