Jak ustawić harmonogram promocji w WooCommerce?

Jak ustawić harmonogram promocji w WooCommerce

W tym wpisie znajdziesz instrukcję krok po kroku jak ustawić harmonogram promocji, czyli niższą cenę przez kilka dni, w sklepie WooCommerce. Jeśli sprzedajesz produkty elektroniczne typu kursy online czy ebooki i chcesz w prosty sposób proponować swoim Klientom ich zakup podczas okazjonalnych promocji cenowych, ten wpis jest dla Ciebie. ☺️

Nie potrzebujesz do tego żadnych dodatkowych wtyczek! Harmonogram promocji, czyli niższą cenę przez określony czas, ustawisz bezpośrednio na stronie produktu w WooCommerce. 

To rozwiązanie sprawdzi się idealnie w przypadku dużej akcji, gdy chcemy narobić szumu. Tak jak w przypadku premiery ebooka, przedsprzedaży programu grupowego czy Black Friday.

Gdzie ustawić harmonogram promocji

Z menu WordPressa wybierz Produkty -> wszystkie produkty

Wybierz produkt, na który chcesz ustawić promocję cenową w określonych dniach i przejdź do edycji tego produktu.

Przejdź do pola “Dane produktu”, które wygląda jak poniżej:

Interesują nas tutaj pola “Cena promocyjna” i “Harmonogram”.

Wpisz cenę, a następnie kliknij w link “Harmonogram”.

Zaznacz na kalendarzu w jakich dniach obowiązuje cena promocyjna. Po ustalonym przez nas terminie cena produktu wraca do ceny regularnej.

Po ustalonym przez nas terminie cena produktu wraca do ceny regularnej.

Pamiętaj o tym, że promocja zacznie się w dniu   “od…”   o godzinie 00:00:00 a zakończy w dniu “do” o godzinie 23:59:59!

Ceny promocyjne zgodne z Omnibusem

‼️Pamiętaj, że wg Dyrektywy UE Omnibus mamy obowiązek poinformować o tym jaka najniższa cena obowiązywała w ciągu ostatnich 30 dni! Więcej na temat Omnibusa i wtyczek dodających tą funkcjonalność znajdziesz we wpisie: Jak dostosować swój sklep WooCommerce do wymogów dyrektywy Unii Europejskiej Omnibus?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top